Guarana – palaipsniui užkylanti ir ilgai išliekanti energija

Guarana – augalas afrodiziakas, savo savybėmis pralenkiantis kavos pupeles.

Guarana – vijoklinis sumedėjęs augalas, paplitęs Pietų Amerikoje: Venesueloje ir Amazonės miškuose, šiaurinėje Brazilijos dalyje. Šio augalo ekstraktai nuo seno vartojami gydomaisiais tikslais ir atliekant ritualus. Dar prieš Kolumbui atrandant Ameriką pastebėtas guaranos stimuliuojamasis, tonizuojantis poveikis.


Guaranos lapeliuose, uogose ir sėklose randama medžiagos guaranino, kuris faktiškai yra kitas kofeino pavadinimas. Guaranoje esantis kofeinas veikia palaipsniui ir ilgiau nei mums žinomas kavoje esantis kofeinas. Energijos organizmas įgauna kelioms valandoms, todėl galima aktyviai sportuoti, dirbti fizinį darbą ir užsiimti kita ištvermės bei jėgos reikalaujančia veikla. Tiesa, guaranos lapuose taip pat yra kofeino, tačiau lapai vartojami retai.

Daugiausia pasaulyje vartojami guaranos milteliai – jie gaminami iš augalo sėklų. Tai produktas, tinkantis propaguojantiems tiems, kurie siekia patikimo natūralaus energijos šaltinio. Be stimuliuojamojo poveikio, guaranos milteliai puikiai tinka ir kaip priemonė svoriui mažinti. Kai kurių tyrimų duomenimis, guaranos preparatai slopina apetitą ir skatina riebalų degimo procesus. „Psichofarmokologijos žurnalas“ (Journal of Psychopharmacology) nustatė, kad guaranos turintys produktai pagerina atmintį, nuotaiką, vartoję guaranos žmonės tampa budresni, žvalesni. Beje, anksčiau guaranos milteliai plačiai vartoti malšinti galvos, žarnyno skausmams, juntant stiprius PMS simptomus. Guaranos miltelių patariama vartoti tiems, kurie meta rūkyti. Milteliai padeda stiprinti fizinę ir psichinę sveikatą.

Guaranos miltelius dėl stimuliuojančio poveikio rekomenduojama vartoti rytą arba dieną. Tai tikras išsigelbėjimas žmonėms, kurie dirba naktinį, labai monotonišką darbą arba daug ir dažnai vairuoja, ypač naktimis. Per dieną reikėtų suvartoti ne daugiau nei 2-4 gramus miltelių. Tiesa, brazilai šių miltelių suvartoja dvigubai, tačiau kasdieniame jų racione dažnai nėra kitų stimuliantų, pavyzdžiui, kavos ar energinių gėrimų. Guaranos miltelius atsargiai vartoti ir pasitarti su gydytojais reikėtų tiems, kurie serga širdies, inkstų ligomis, diabetu, kurių aukštas kraujospūdis, kuriuos kamuoja nerimas, nemiga ir epilepsijos priepuoliai.

Guaranos milteliai yra kartaus skonio ir, nors galima guaranos miltelių įpilti į stiklinę vandens, siūlome ją gerti su kažkuo, kas turi skonio – su sultimis, kokteiliais. Miltelių pakanka nedaug – apie pusę arbatinio šaukštelio miltelių įmaišyti į stiklinę vaisių sulčių, kokteilio ar kito gėrimo.

 

Guaranos miltelių galite įsigyti mūsų parduotuvėlėje.

 

[stextbox id=“info“]Šaltiniai: 

 

[stextbox id=“warning“]Čia pateikiama informacija negali būti interpretuojama kaip gydymo ar kitokio pobūdžio sveikatos klausimų sprendimo rekomendacija.
Raginame sprendimus, susijusius su asmenine sveikata, priimti asmeniškai, įvertinus įvairius informacijos šaltinius.[/stextbox]

Komentuoti

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *